Minik yazar kitabını milli eğitim müdürü Aslana taksim etti

Minik yazar kitabını milli eğitim müdürü Aslana taksim etti

Şehit Ebubekir Ekinci İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Elif Ceylin Sarı, masal kitabı çıkardı. Minik yazar, “Güneş ile Rüzgâr” adını verdiği kitabı, Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan’a takdim etti.

Küçük yaşta yazarlık serüvenine adım atan, Şehit Ebubekir Ekinci İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Elif Ceylin Sarı, Okul Müdürü Vahdettin Polat, Sınıf Öğretmeni Nurdan Atamtürk, Anne ve babası Şeyda-Halil İbrahim Sarı ile birlikte Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan’ı ziyaret etti.

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında okulda yürütülen çalışmalara büyük bir istekle katılan, Sultan Şehir Okuyor kitap okuma etkinliği ve bilimsel çalışmalara olan ilgisiyle dikkat çeken Sarı, yazı yazmaya olan ilgisini kitap çıkararak bir adım öteye taşıdı. Sınıf öğretmeni Nurdan Atamtürk’ün destekleri kaleme aldığı masalı kitaba dönüştüren Sarı, “Güneş ile Rüzgâr” adlı kitabını Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan’a takdim etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aslan, okuma-yazma konusunda oldukça istekli olan Elif Ceylin Sarı’yı tebrik ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Sınıf Öğretmeni Nurdan Atamtürk de kendi yazdığı “Karanlıktan Gelen” adlı romanı Aslan’a takdim etti. Aslan, öğrencileri için rol model olan ve okuma-yazma konusunda motive eden Atamtürk’e tebriklerini iletti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ