Okul Servis Ücretlerine zam yapıldı

Okul Servis Ücretlerine zam yapıldı

Sivas’ta okul servis ücretleri akaryakıt başta olmak üzere girdi maliyetlerine gelen zamlar dolayısıyla güncellendi. Yılbaşından bu yana maliyetleri yüzde 60 oranında artan esnaf, kar marjını minimum seviyeye çekerek okul servislerine yüzde 25 oranında zam yaptı. Sivas’ta bin 200 lira olan okul servis ücreti bin 500 liraya yükseldi.

Son dönemde akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar üzerine giderlerini karşılamakta güçlük çeken servisçi esnafı okul servis ücretlerine zam yapılmasını istedi. Sivas Şoförler ve Otomobilciler Odasına kayıtlı servis ve tur işleten esnaflardan gelen fiyat tarifesi Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) İhtisas ve Tarife Tespit Komisyonlarınca incelendi.

Alınan karar doğrultusunda ilimizde okul servis ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapıldı. Verilen fiyat rayicinin fiyat tarifelerinde uygulanacak azami sınır olduğuna dikkat çekilen kararda tek öğrenci için servis ücreti bin 500 lira, kreş ve anaokulları 2 bin lira, yemekli tek öğrenci 2 bin lira, iki kardeş 2 bin lira olarak belirlendi.

Sivas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman, son dönemde girdi maliyetlerinde yaşanan artışlar dolayısıyla fiyatlara güncelleme yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. Yılbaşından bu yana servisçi esnafının girdi maliyetlerine yüzde 60 oranında zam geldiğini ifade eden Yalman, bunu velilere yüzde 25 oranında yansıttıklarını söyledi.

Kaynak : İrade gazetesi

Haber : Hayrullah Ağkaş

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ