Saadet Partisi ile Sivas’ın Su Sorununa Köklü Çözüm Gelecek

Saadet Partisi ile Sivas’ın Su Sorununa Köklü Çözüm Gelecek

Saadet Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç, barajlarda incelemelerde bulundu. Sivas’taki kuraklığa dikkat çeken Kılıç, kentteki su sorunu tespiti için yapay zeka kullanacaklarını ve sorunlara köklü çözüm getireceklerini vurguladı.

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Saadet Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç, şehirde yaşanan su sorununa dikkat çekti. 4 Eylül Barajı ve Pusat-Özen Barajı’nda incelemelerde bulunan Kılıç, barajlardaki su seviyesinin kritik seviyeye düştüğünü gözler önüne sererek, belediyeye geldikleri taktirde uygulayacakları projelere değindi.

Kılıç, “Pusat-Özen Barajı’nı iyi biliyoruz. Bu baraj tamamen doluydu. Burada tamamen gün yüzüne çıkmış ağaçlar önceden sular altındaydı. Minarenin ise sadece ucu görünüyordu. Gördüğümüz su sorununu yerinde geldik tespitini yaptık. İnşallah belediyeyi aldığımız zaman Sivas’ın su problemine köklü çözüm getireceğiz. 4 Eylül Barajı’nın da hali belli. Sorunlar yapay zeka ile tespit edilerek su sorunu için çare üretilecek. Bunlar köklü çözümler olacak. En önceliğimiz Sivas’ın su meselesidir. Su olmazsa hayat olmaz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ