Saadet Partisi Sivas İl Başkanlığından Detaylı Çözüm Projesi!

Saadet Partisi Sivas İl Başkanlığından Detaylı Çözüm Projesi!

Saadet partisi Sivas’taki mahallerin sorunlarını tek tek çıkardı.

Saadet Partisi Sivas İl Başkanlığı, ilçe ve mahalle temelli sorunların tespit edilmesi ve seçim çalışmalarında vatandaşın sorunlarının en temelden bilinmesini amaçlayan bir çalışmaya imza attı.

Saadet Partisi, bu bağlamda gerçekleştirdiği tam ve yarı yapılandırılmış sorularla merkez mahallelerindeki vatandaşların sorunlarını ve çözüm istedikleri problemleri bilimsel sonuçlarla verilere döktü. Sivas’ta 67 mahalleye uygulanan bu araştırma sonucunda hangi mahallelerde ne gibi sorunların olduğu analizler ve veriler ışığında ortaya çıkarıldı.

Araştırma sonucuna göre çalışmaya %66 oranıyla erkek, %34 oranıyla kadın bireyler katılım gösterdi. Elde edilen verilere bakıldığında; çalışmaya katılanların anlamlı bir kısmı lisans ve üstü eğitim durumuna sahip olduğu, yine anlamlı bir kısmının bir meslek sahibi ya da çalışıyor olduğu ortaya çıkarıldı.

Belediye hizmetleri hakkında bir memnuniyet sorusu yönelten Saadet Partisi İl Başkanlığı, 67 mahalleden yüzdesel olarak şu cevabı aldı:

Çevre temizliği hakkında: %55,8 memnun değil, %44,2 memnun,

İmar çalışmaları hakkında: %78,5 memnun değil, %21,5 memnun,

Kültürel faaliyetler hakkında: %65,7 memnun değil, %34,3 memnun,

Parklar ve spor alanları hakkında: %55,6 memnun değil, %44,4 memnun,

Sosyal hizmetler hakkında: %66,2 memnun değil, %33,8 memnun,

Ulaşım, yol ve kaldırım çalışmaları hakkında: %72,5 memnun değil, %27,5 memnun.

Yine gerçekleştirilen çalışmada Saadet Parti’si mahallelerdeki en büyük sorunları sorduğunda %17,41 ile alt yapı sorunları cevabını aldı. Alt yapı sorunundan sonra ise en büyük yüzdeye sahip %11,24 ile ulaşım sorunu oldu.

Yapılan saha çalışmasına göre en fazla sorun dile getiren mahalleler ise şunlar oldu: Ahmetturan Gazi Mahallesi, Akdeğirmen Mahallesi, Alibaba Mahallesi, Danışment Mahallesi, Diriliş Mahallesi, Dörteylül Mahallesi, Eğriköprü Mahallesi, Fatih Mahallesi, Huzur Mahallesi, Kardeşler Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Mevlâna Mahallesi ve sıralamaya göre en çok sorun belirten Şeyh Şamil Mahallesi.

YERİNDE TESPİT DOĞRU ÇÖZÜM

Saadet Partisi Sivas İl Başkanlığı, yaptığı araştırmalar sonucunda 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde vatandaşların sorunlarını yerinde ve bilimsel temellerde belirleyerek projelerini ürettiğini belirtirken, üretilen her bir projenin vatandaşta karşılığının olmasına dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ