Şarkışla Belediyesinden işçilerin maaşına Yüzde 120 zam

Şarkışla Belediyesinden işçilerin maaşına Yüzde 120 zam

Şarkışla Belediyesi ile Hak İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet iş sendikası başkanı Nihat Şimşek arasında imzalanan sözleşmeyle maaşlarına yüzde 120 zam yapılan işçiler sevinç yaşadı.

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, yaptığı açıklamada, Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını söyledi.

Başkan Oğuz’un öncelikle vurguladığı nokta, 88 işçiyi kapsayan sözleşmenin, çalışanların alacaklarını günü gününe tahsil etme prensibiyle örtüştüğü oldu.

Başkan Oğuz, sözleşme kapsamında 15.500 lira olan 2 çocuklu bir ailenin reisinin alacağı ücretin, %120’lik bir fiyat artışıyla 33 bin liraya denk geldiğini belirtti. Bu önemli zam oranının, 6 aylık bir sözleşme süresini kapsadığını ve memurlara uygulanan zam oranlarına paralel olarak da güncelleneceğini açıkladı.

Yapılan sözleşmeyle ilgili değerlendirmede bulunan Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı Hizmeti Sendikası Şube Başkanı Nihat Şimşek ise, %120’lik zam oranının Türkiye genelinde büyük yankı uyandıracağını ve örnek bir sözleşme olarak ön plana çıkacağını ifade etti.

Kaynak : Şarkışla Kızılırmak Gazetesi

Haber Muharrem Delice

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ