Zafer Partisi 30 Ağustos’a kadar saygı nöbeti tutacak

Zafer Partisi 30 Ağustos’a kadar saygı nöbeti tutacak

Cumhuriyetimizin 101. Yılı kapsamında Zafer partisi Sivas il yönetimi de kent meydanında bulunan Atatürk heykelinin önünde 30 Ağustos’a kadar saygı nöbeti tutacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan zafer partisi Sivas İl başkanı Hüseyin Düzgün, Zafer Partisi olarak Cumhuriyetimizin 101. Yıl kutlamalarının, 101. yıla yakışır şekilde geçmesi için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.

8 Ağustos’ta Çanakkale’de 57. Alay yürüyüşünü gerçekleştirdiklerini ifade eden Düzgün, 57. Alayın verdiği savaşın şartlarını, vatanımızın nasıl bir mücadele ile korunduğunu ve bu mücadeleyi sürdürmenin önemini Türk Gençliğine anlatmaya çalıştık. Aynı amaçla 28 Ağustos’ta İnebolu’dan Ankara’ya bir yürüyüş düzenliyoruz. Bildiğiniz gibi Kurtuluş savaşında genç erkekler cephede savaşırken, mühimmatın önemli bir bölümü bu güzergâhtan kağnılar üstünde, yaşlıların, kadınların, çocukların sırtlarında taşındı. Bu zorlu yürüyüşü anarken, kurtuluş savaşı veren kahraman Türk Milletinin mücadele ruhunu canlandırmayı ve toplumumuzda bir farkındalık oluşturmayı amaçladık” dedi.

Yaptıkları bu etkinliklere bir yenisini daha eklediklerini aktaran zafer partisi Sivas İl başkanı Hüseyin Düzgün şunları kaydetti; “ 26 Ağustos 101. Yıl etkinliklerimiz kapsamında, bu tarihte başlayan Büyük Taarruzu anmak ve hem kahraman askerlerimize hem de Büyük Önder Atatürk’e şükranlarımızı sunmak amacıyla tüm illerimizdeki Atatürk heykellerinin önünde bir saygı nöbeti başlattık. Bu nöbet, savaşın Zafer’le sonlandığı 30 Ağustos tarihine kadar sürecektir. Şanlı Cumhuriyetimizin 101. Yılını şanına yakışır bir şekilde kutlamak, bunun da ötesinde onu yaşatmak ve yükseltmek için Zafer Partisi olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ