Serdar İnce’den Sivas’ta Su Sorununa Kalıcı Çözüm

Serdar İnce’den Sivas’ta Su Sorununa Kalıcı Çözüm

Deva Partisi’nin Sivas Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Serdar İnce, seçim çalışmaları kapsamında önemli bir açıklamada bulundu. İnce, Sivas’ın 5 yıldır devam eden su sorununu ve kalıcı çözümler üretilememesini eleştirerek, göreve geldikleri takdirde bu soruna köklü bir çözüm getireceklerini belirtti.

İnce’nin açıklamalarına göre, göreve gelmeleri halinde ilk 2 yıl içerisinde tüm kanserojen etkiye sahip asbest boruları sağlıklı borular ile değiştireceklerini vurguladı. Ayrıca, şu anda %45-50’lere varan seviyelerde olan su kayıp kaçak oranını %10-15’lere düşürmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Bu önemli adımların sonucunda halkın çok kısa bir süre içinde çeşmelerinden sağlıklı ve içilebilir suya kavuşacağını belirten İnce, bu çalışmaların Sivas’ın yaşam kalitesini artıracağını ve vatandaşların sağlık sorunlarıyla mücadelesine büyük bir destek olacağını söyledi.

Sivaslılar, Deva Partisi’nin bu vaatlerini heyecanla bekliyor ve su sorununun kalıcı olarak çözülmesiyle birlikte şehirde yaşamın daha sağlıklı bir hal almasını umut ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ