Sivas Demirspor Kulübü Güreş ekibi özel bir turnuvaya katılmak için Polonya’ya gitti.

Sivas Demirspor Kulübü Güreş ekibi özel bir turnuvaya katılmak için Polonya’ya gitti.

Polonya Namsylow (Kartal Spor) Kulübü yaptıkları araştırmada Dünyada sadece 3 Olimpiyat Şampiyonu çıkaran şehrin Sivas olduğunu ve bunun alt yapısını Sivas Demirspor Kulübünün oluşturduğunu tespit ederek kısa bir süre önce Sivas’a geldi.

Sivas Demirspor Kulübünü ziyaret eden Polonyalı yetkililer, Sivaslı güreşçileri ülkelerine davet ettiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Atanur Karadağ yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Bildiğiniz gibi, 1940 yılından bu yana yaklaşık 84 yıldır çeşitli dallarda faaliyet gösteren Sivas’ın en köklü spor kulüplerinden biriyiz. Şu anda güreş, futbol, tekvando, hentbol, Basketbol olmak üzere 5 branşta faaliyet gösteriyoruz. 200-250 tane çocuğumuza Güreş branşında eğitim veriyoruz.

Ruhlarına dokunuyoruz. Vatanımıza ve milletimize hayırlı bireyler olması için emek veriyoruz. Kurum olarak da elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda Polonya’nın Namsylow Kulübü Sivas’ta Güreş sporun ve sporcularının çok başarılı olması nedeniyle ilimize kadar gelerek tesisimizde incelemelerde bulundular. Bu kapsamda Namsylow Spor kulübü ile kardeş kulüp olduk. Bu kulüp bizi 23-26 Kasımda yapılacak olan Milletler arası bir turnuvaya davet ettiler. Onların davetlisi olarak gideceğimiz Polonya’da Sporcularımız güreşecek, milletler arası müsabaka tecrübesi kazanacaklar. Çocuklarımız için güzel bir tecrübe olacak. Biliyorsunuz Ahmet Ayıklar, Hamza Yerlikayalar, Taha Akgüllerin yetiştiği bir memleket burası. Biz bunun gibi başarılı sporcuların çıkışı için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ