TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan Başkan Bilgine ziyaret

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan Başkan Bilgine ziyaret

4 Eylül Sivas Kongresi’nin 104. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında şehrimize gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Sivas Belediyesini ziyaret ederek Başkan Hilmi Bilgin ile bir araya geldi.

Ziyarette şeref defterini imzalayan Kurtulmuş, şehirde hayata geçirilen ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgi alarak başarılı hizmetlerin devamını diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Bilgin “Milletimizden aldığımız yetki ile hemşehrilerimizin yaşamaktan mutlu olduğu bir Sivas için çalışmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere sizlerin, bakanlarımızın ve milletvekillerimizin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Şehrimizdeki tüm dinamitlerle sivil toplum kuruluşlarımızla hedef ve güç birliği halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ziyaretiniz için tüm hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kırıkkale’de trafik kazasında hayatını kaybeden Belediye Meclis Üyemiz Abdullah Mücahit’e Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Kurtulmuş, Anadolu irfanının merkezi olan, Anadolu Selçuklularının başkenti olan Sivas’ta bulunmaktan mutlu olduğunu ifade etti.

Kurtulmuş, “Bizim önümüzdeki yüzyılı Allah’ın izniyle dünyada itibarı, sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye’nin yüzyılı haline getirmek için bütün imkânlarımızı seferber ederek devam ediyoruz. Hem merkezi hükümet birimlerimiz, hem de yerel yönetim birimleri bu anlamda el ele gönül gönüle hizmet etmesi, Türkiye’de bütün kurum ve kuruluşlarımızın kendi alanlarında sorumluluklarını en güzel şekilde ifa etmesi, bu hedefe ulaşmamız için bize yolu kolaylaştıracak ve kısaltacak bir durumdur, imkândır. Yürütmenin, yasamanın ve yargının güçler ayrılığı prensibi kendi görev alanlarında millete hizmet etmesi esastır. Ama bu güçler ayrılığı prensibinin de hiçbir şekilde güçler çatışması ya da çelişkisi şekline getirilmeden amaç birliği istikametinde kullanılması esas olan odur. Onun için diyoruz ki bütün kurum ve kuruluşlarımız millete hizmetle yükümlüdür. Millete en iyi hizmeti en iyi şekilde yerine getirmekle hükümlüdür” dedi.

Bir milletin tek hedefinin olduğunu dile getiren Kurtulmuş, “Bizim gibi büyük bir milletin bir tane ortak hedefi olur. Tarih boyunca da böyle oldu, hiç iki günümüz eşit olmamalı, hep ileriye doğru gitmeliyiz. Bunun için de Türkiye yüzyılı, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının hedefidir. Bu bir milli sorumluluktur. Sadece bir slogan olarak söylenmiş bir söz değildir. İnşallah her alanda güçlü Türkiye kurmak için mücadele edeceğiz. Bunun en temel şartlarından birisi de güçlü büyük Türkiye’nin olması için şehirlerimizin tek tek güçlü olması lazım” diye konuştu.

Konuşmaların ardın Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin günün anısına Kurtulmuş’a Sivasspor forması ile hat yazılı tablo hediye etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ