Uzun, “ Sivas’ ortak akılla yöneteceğiz”

Uzun, “ Sivas’ ortak akılla yöneteceğiz”

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Belediye Başkan Adayları İstişare toplantısının konuğu oldu. Dr. Uzun, programda projelerini anlatırken sanayici ve esnafların da beklentilerini dinledi.

Sivas’ın sanayiden üretime, ulaşımdan alt yapıya pek çok alanda gerekli hizmeti alamadığına dikkat çeken Dr. Adem Uzun, şehrin ana problemlerini tespit ettiklerini ve göreve gelir gelmez acil eylem planıyla sorunlara ilk günden müdahale edeceğini söyledi. Dr. Adem Uzun, “Biz olaya şöyle bakıyoruz; ortada bir sorunlar yumağı var ama bizim de buna karşılık çok güçlü projelerimiz var. Geçmiş tecrübem ve akademik hayatım boyunca şunu öğrendim, sorunları ancak işinin ehli insanlar çözüme kavuşturabilir. Hangi işi yapıyorsa yapsın, işini seven bir insan için problem yoktur. İşte biz öyle bir kadro kurduk ki, hemen hepsi kendi alanlarında uzman, hepsi işini çok seviyor ve daha da önemlisi hepsi Sivas’a aşık” şeklinde konuştu.

SANAYİCİNİN SORUNLARI ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Sivaslı esnaf ve sanayicinin son yıllarda büyük sıkıntılar yaşadığını ifade eden Dr. Adem Uzun, “Daha öncede sanayicilerimizi ziyaret ettik. Taleplerini ve sorunlarını dinledik. Esnafımıza ve sanayicimize kulak vermeye devam edeceğiz. Esnafın ve sanayicinin önemli sorunları var. Bu sorunların çözülmesi bizim önceliğimiz olacak. Demirağ OSB için büyük bir yatırım oldu ancak Demirağ OSB’nin tam kapasiteyle faaliyete geçmesi Organize Sanayi Bölgesindeki sanayicilerimiz için bazı zorluklar yaşatacak. Diğer illerin hiçbirinde olmayan bu ayrım ne yazık ki Sivas’ta var” dedi.

SİVAS’IN TAMAMI CAZİBE MERKEZİ OLMALI

Dr. Adem Uzun, Sivas’ın tamamının teşvik kapsamına alınarak cazibe merkezi haline dönüştürülmesi gerektiğini vurgulayarak, “İki organize sanayi bölgesi arasında bir eşitsizlik yaratıldı. Bir tarafta güzel teşviklerle sanayici desteklenirken diğer tarafta teşvikten faydalanamayan sanayici için bir handikap oluşuyor. Bu sorunun çözülmesi için irade göstermek ortak akılla hareket etmek gerek. İnşallah biz bunun öncüsü olacağız. STK’lar, bürokrasi, mülki idare ve sanayicilerimizden oluşan bir kurulla Sivas’ın tamamının teşvik alması ve cazibe merkezi olması için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağız. Sivas’ın menfaati için ne gerekiyorsa biz orda olacağız ve öncülük edeceğiz” diye konuştu.

ODAĞIMIZ VATANDAŞ OLACAK

Vatandaş odaklı bir belediyecilik hizmeti vereceklerini aktaran Dr. Adem Uzun, “Her sıktığımız elden bir sorun işitiyoruz. Uzun zamandır sahadayız. Vatandaşı dinliyoruz. Vatandaş sorunun söylüyor bizde ona nasıl çözeceğimizi söylüyoruz. Liyakatli kadrolarla vatandaştan gelen bu sorun ve sıkıntıların hepsine ayrı ayrı çözüm ürettik. Bunlar ayağı yere basan, vatandaşın sıkıntısını ortadan kaldıracak, vatandaşa hizmet götürecek çözümler. Bu projelerimizi de kamuoyuyla paylaştık. Vatandaşımızda teveccüh gösterdi. İşte bu yüzden Sivas’ı birlikte yöneteceğiz diyoruz. Vatandaşımız bizimle birlikte Sivas’ı yönetecek” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ