Yağdonduran Tüneli Ekim Ayında Hizmette

Yağdonduran Tüneli Ekim Ayında Hizmette

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kangal ilçesini ziyaret etti. Yağdonduran Tünelinde de incelemelerde bulunan Vali Şimşek, tünelin ekim ayı içerisinde hizmete açılacağını söyledi.

– Yağdonduran Tüneli Ekim Ayında Hizmete Açılacak

Vali Yılmaz Şimşek, inşaat çalışmaları devam eden Sivas-Kangal karayolu üzerindeki Yağdonduran tünelinde incelemelerde bulundu.

Karayolları yetkililerinden tünelin son durumu hakkında bilgi alan Vali Şimşek, tünelde test sürüşü de gerçekleştirdi. Tünelin ekim ayında açılacağını ifade eden Vali Şimşek, “Yağdonduran tünelinden test sürücüsü gerçekleştirdik. Yüzde 85 oranında tamamlandı. Aydınlatma ve havalandırma çalışmaları sürüyor. İnşallah önümüzdeki ekim ayının başında bu tüneli hizmete açmış olacağız. Böylece vatandaşlarımız zorlu kış şartlarından etkilenmeden daha konforlu daha hızlı bir şekilde bu tünelden geçecekler. Yolda yaklaşık 1,5 kilometre kısalmış olacak. Ben şimdiden tüm Sivaslılara ve tüm ülkemize tünelimizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Programlarda Vali Yılmaz Şimşek’e, Kangal Kaymakamı Onur Aytaç, Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile ilgili kurum müdürleri de eşlik etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ