Yeniden Refah Partisi Filistin Halkı için Meydanlara iniyor

Yeniden Refah Partisi Filistin Halkı için Meydanlara iniyor

İsrail Devletinin Filistin halkına yönelik uyguladığı şiddete dünyanın tepkisiz kalması, yine batının ikiyüzlülüğünü gözler önüne serdi.

İsrail Devletinin Filistinli masum halkı acımasızca katletmesine tepki gösteren Yeniden Refah Partisi Sivas il başkanlığı, İsrail’in uluslararası hukuk tanımayan ve Birleşmiş Milletleri Genel kurulunun kararlarını umursamamasına tepki gösterdi.

Ortadoğu’da yaşananlar bir İsrail – Filistin çatışması değil, tarafları belirli olan savaş hali olduğunu kaydeden Yeniden Refah Partisi Sivas İl başkanlığı, savaşın bir tarafında yüksek teknolojiye sahip silahlarla masum sivilleri acımasızca katleden bir İsrail Devletinin var olduğunu, diğer tarafta ise kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve silahsız sivillerin olduğunu vurguladı.

Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere, uluslararası örgütleri göreve davet eden Yeniden Refah Partisi Sivas il yönetimi yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti; “İslam İşbirliği Teşkilatı’nı ve Arap Ligi’ni, daha yüksek sesli olmaya ve eylemci bir tavır takınmaya davet ediyoruz. İsrail saldırıları karşısında masum Filistin halkını, Gazzeli sivilleri, kadınları, çocukları, yaşlıları yalnız ve sahipsiz bırakmamaya davet ediyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği başta olmak üzere, Dünya’yı buradan uyarıyoruz. İsrail’e arka çıkmayınız ve sivilleri öldürmesini teşvik etmeyiniz. İsrail’i, müzakere masasına oturtmak ve Birleşmiş Milletler kararlarına uymasını sağlamak, sizin göreviniz ve sorumluluğunuzdur. Aksi takdirde, işlenen savaş suçlarına göz yuman herkes, bu suçlara ortak olacaktır.

Gazze halkını köşeye sıkıştırarak, insani yaşam koridorlarını kapatarak, ölüme mahkûm ederek, Ortadoğu’da barışın tesis edilmesi, dün olduğu gibi bugün de mümkün değildir. Bu anlayışla yarın da mümkün olmayacaktır. Başkenti Kudüs olan Özgür ve Bağımsız Filistin, meselenin tek çözüm noktasıdır. Birleşmiş Milletler kararları da bu yöndedir.

Milli Görüş’ün temsilcisi olan Yeniden Refah Partisi için Kudüs, Filistin ve Mescid-i Aksa meselesi aynı meseledir. Bizler için bu meseleleri birbirinden ayırmak mümkün değildir. Yeniden Refah Partisi olarak; Filistin’de yaşayan masum sivillerin yaşam haklarını, uluslararası hukukun savunduğu çerçevede savunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. İşgalci İsrail güçlerinin Gazze’ye yönelik orantısız güç kullanımını şiddetle telin ediyoruz”

Yeniden Refah Partisi Özgür Filistin için meydanlara iniyor. Merkez Yürütme Kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda; 14 Ekim 2023 Cumartesi günü saat 14:00’te, Konya ilinde Hükümet Meydanı’nda, Özgür Filistin Mitingini gerçekleştireceklerini belirten, Yeniden Refah Partisi Sivas il yönetimi, Tüm Sivaslıları, Filistinli mazlumlara destek olmak üzere, Konya’da birlikte olmaya, Özgür Filistin’in sesini bütün dünyaya duyuracak mitinge davet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ