Yetim pikniği renkli görüntülere sahne oldu

Yetim pikniği renkli görüntülere sahne oldu

Bir Elde Sen Uzat gönüllü yardım ekibi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen yetim pikniği bu yılda muhteşem organizasyonla gerçekleştirildi.

Yetim ve öksüz ailelerin çocuklarına yönelik düzenlenen piknik, izcilik kulübünün bahçesinde geniş katılımla yapıldı.

Yemek, eğlence, sohbet, çeşitli oyunlar ve daha birçok aktivitenin sergilendiği yetim pikniğine Sivas Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Gençlik ve spor il müdürü Erdoğan Tunç, Çevre, Şehircilik ve iklim değişikliği il müdürü Mustafa Doğan, Sivas Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, Sivas fasıl heyeti ve âşıklar derneği başkanı Ahmet Ayık, Bir Elde Sen Uzat gönüllü yardım ekibi Onursal Başkanı Ahmet Özaydın, Başkan Bülent Korkmaz,  Bir Elde Sen Uzat gönüllü yardım ekibi, yetim ve öksüzler ile çok sayıda aile katıldı.

Hayırsever vatandaşların katkıları ve gönüllü yardım ekibinin destekleri ile düzenlenen yetim pikniğinde Uzay gemisi oyun parkuru, Ufo şişme oyun parkı ve şişme tırmanma duvarı ile çocuklar, gönüllerince bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Programda davetlilere yemek ikram edildi. Çocukların doyasıya eğlendiği piknikte, palyanço eşliğinde halaylar ve oyunlar oynandı.

Çocuklara ayrıca, pamuk şekeri, yaş pasta ve dondurma ikramı yapıldı. Mutlulukları gözlerinden okunan yetim ve öksüz çocuklara; ayrıca sürpriz hediyelerde dağıtılarak, sevinçlerine ortak olundu.

Piknikte ayrıca çocuklar, sırasıyla ata binmenin keyfini yaşadı.

Sivas Vali Yardımcısı İhsan Maskar, masaları tek tek gezerek yetim ve öksüzlerin ailelerine pikniğe katılmalarında dolayı teşekkür etti.

Programa ekibi ile katılan Sivas Fasıl heyeti ve Aşıklar Derneği, halk oyunları gösterisi sundu. Halk oyunlarına Bir Elde Sen Uzat gönüllü yardım ekibinin Onursal Başkanı Ahmet Özaydın ve Sivas Fasıl heyeti ve Aşıklar derneği başkanı Ahmet Ayıkta eşlik etti. Renkli görüntülerin yaşandığı yetim pikniğinde eğlence akşam saatlerine kadar sürdü.

Program boyunca ayrıca; olumsuz bir olay ile karşılaşılmaması içinde sağlık ekipleri de hazır bulundu.

Amaçlarının yetim ve öksüzlerinin yüzünü güldürmek olduğunu dile getiren Bir Elde Sen Uzat gönüllü yardım ekibinin Onursal Başkanı Ahmet Özaydın Özaydın, bu iyilik harekâtına maddi ve manevi destek olan tüm Sivas halkına teşekkür etti. Yetim ve öksüzleri düzenledikleri piknik ile güldürmenin mutluluğunu yaşadığını kaydeden Özaydın,  iyilik harekâtının bundan önce olduğu gibi bundan sonrada aralıksız olarak süreceğini dile getirdi.

Bir Elde Sen Uzat gönüllü yardım ekibinin Başkanı işadamı Bülent Korkmaz ise; organize ettikleri yetim pikniğinin geniş bir katılımla yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, yetim pikniğine katılan başta protokol olmak üzere herkese teşekkür etti.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ