Zeki Kılıç Projesiyle Şaşırttı!

Zeki Kılıç Projesiyle Şaşırttı!

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri çalışmaları kapsamında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nı (STSO) ziyaret eden Saadet Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç’ın yapay zekâ projesi beğeni topladı.

Mahalli idareler seçimleri için geri sayım devam ederken saha çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Saadet Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç, STSO ev sahipliğinde düzenlenen “Belediye Başkan Adayları İstişare Toplantısı” programının konuğu oldu. Kılıç’ın dikkat çeken projeleri arasında yer alan yapay zekâ projesi ise STSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım ve üyelerden takdir topladı.

Belediyenin tüm çalışmalarını kapsaması ve hazırlaması ön görülen yapay zeka projesi hakkında bilgilendirmede bulunan Zeki Kılıç, “Sivas’ın kalkınması için tüm projelerimizi ortaya koyacağız. Formülüm şu, mutlu ve yaşanabilir bir şehir oluşturmak, yaşanabilir şehrin gerekliliklerini araştırarak kafadan atma değil ilmi olarak, teknolojik olarak, yapay zekâyı kullanarak akıllı şehir, şehrin kültürüne, geleneğine, örfüne, adetine, ruhuna sahip çıkarak mutlu insanların yaşadığı mutlu bir şehir oluşturmak” dedi.

“BUGÜNE KADAR İLK DEFA GÜNDEME GELDİ”

Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç’ın teknoloji yaklaşımını tebrik eden ve farklı bir yaklaşım olduğunu ifade eden STSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, “Herkes Sivas’ta yaşadığı için başkan adaylarının tespitleri olsun, vatandaşların talepleri olsun konuşulan projeler ortalama olarak aynı projeler, herkesin önerileri farklı olabiliyor ama yapay zekayı bugüne kadar ilk defa getirdiniz tebrik ediyoruz. Tabi ki teknolojiyi ve çağımızı takip etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ