Budaklı, “ Bugün özgürlük mücadelesinin taçlandığı en önemli gün”

Budaklı, “ Bugün özgürlük mücadelesinin taçlandığı en önemli gün”

İyi Parti Sivas Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Budaklı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamanın gururunu yaşadığını dile getirdi.

29 Ekim 1923’te, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilen Cumhuriyetin, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin taçlandığı en önemli gümlerden biri olduğunu vurgulayan Budaklı, açıklamasında şunları kaydetti: “ Cumhuriyet, millet iradesinin egemen olduğu, eşitlik ve adaletin hakim olduğu bir yönetim biçimidir. Bizler, bu kutlu mirası korumak ve daha da güçlendirmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı her zaman canlı tutmalı, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımalıyız.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük sevdasının bir sembolüdür. Bugün, birlik olmanın, milletimizin geleceği için daha fazla sorumluluk üstlenmenin günüdür. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde, bu büyük mirası daha da yüceltmek ve ülkemizi daha ileriye taşımak için azimle çalışacağımıza olan inancımızı yineliyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ