2024 yılının ilk ‘Manevi Rehberlik’ toplantısı cezaevinde yapıldı

2024 yılının ilk ‘Manevi Rehberlik’ toplantısı cezaevinde yapıldı

Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında mahkûmlara yönelik sürdürülen çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla Sivas İl Müftülüğü ve E Tipi Açık ve Kapalı Cezaevi Müdürlüğü arasında 2024 yılının ilk toplantısı düzenlendi.

Sivas Cumhuriyet Savcısı Dr. Ahmet Yalçın Başkanlığında E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Cezaevi Müdürü Mustafa Gül, Denetimli Serbestlik Müdür  Hasan Ünal, Cezaevi 2. Müdürü Ferdi Akgün, Müftülük Şube Müdürü Mahmut Ceyhan, Denetimli Serbestlik Şefi Engin Susan,  Cezaevi Vaizleri Ahmet Gökdemir ile M.Abdulbaki Karademir, Din Hizmetleri Uzmanları Recep Doğan ve Adem Doğan, Din Görevlisi Mehmet Zor ile Cezaevi Öğretmenleri Ahmet Metin Doğan, Murat Şanlı, Ali Yavuz , Gökmen Keleş ve manevi danışmanlar katıldı.

Toplantıda 2023 yılında gerçekleşen faaliyetler değerlendirilirken, 2024 yılında ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilebilecek dini faaliyetler görüşüldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ