Aslan, “Türkiye’nin reçetesi BTP”

Aslan, “Türkiye’nin reçetesi BTP”

Bağımsız Türkiye Partisi Sivas teşkilat başkanı Ömer Aslan, Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zor durumdan kurtulmanın reçetesi Bağımsız Türkiye Partisinin çatısı altında bir araya gelmektir” dedi.

Ekonomik kriz nedeniyle halkın her geçen gün fakirliğe mahkûm edildiğini belirten Bağımsız Türkiye Partisi Sivas teşkilat başkanı Ömer Aslan, yaptığı basın açıklaması ile hükümetin ekonomik politikasını eleştirdi.

Seçim sonrası dövizdeki artış enflasyondaki yükseliş vergilere yapılan zamlar vatandaşın belini bükmeye devam ediyor diyen Aslan, üretici perişan, küçük esnaf perişan, asgari ücrete yapılan zamlar ise işverene ağır yük getirmesine rağmen asgari ücretli aldığı ücretle geçimini sağlayamamaktadır. enteresan olan işverenin ödeyeceği asgari ücrete %34 zam yaparken, eli titremeyen iktidar devletin kasasından çıkacak olan emekli maaşına %25 artışın düşünülmesi emeklinin enflasyonun karşında resmen yokluğa ve sefalete sevk etmektedir” dedi.

Yaşanan sorunlarının sebebinin başta emeğin ve üretimin karşılığında basılması gereken paranın abd ve küresel tefecilerden dolar borç alınması karşılığında yüksek faizler ödeyerek basılan TL’nin dolar karşında erimesinden kaynaklandığını belirten Bağımsız Türkiye Partisi Sivas Teşkilat başkanı Ömer Aslan şunları kaydetti: “ hastalığın teşhisi yanlışsa tedavisi de yanlış olacaktır. Peki, bütün bu yaşananların karşısında çözüm ne olacak. 21 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın yapmış olduğu ekonomi ve siyasi politikalarının yanlış bir politika uygulamasının kabul edilmesi ve çözüm arayışına geçilmesi gerekmektedir.

Çözüm ise açık ve net olarak ortadadır.

Bağımsız Türkiye Partisi merhum genel Başkanı’nın kaleme almış olduğu dünyada sayısı 120’yi aşan ülkelerde kısmen 6 ülkede ise tamamen uygulanan milli ekonomi sosyal devlet projelerindedir. Biran önce BTP’nin projeleri milletimiz tarafından görülmeli ve BTP lideri Hüseyin başın iktidara getirilmesi gerekmektedir. BTP Sivas teşkilatı olarak halkımızın huzur ve refahı için BTP kadrolarına ve lideri sayın Av.Hüseyin Baş’a destek verip biran önce ülkenin düşmüş olduğu bu karanlıktan kurtulması için Sivas halkının Sivas BTP teşkilatlarına davet ediyoruz. Zaman bir ve beraber olma zamanıdır. Zaman doğru teşhis doğru çözümü görme zamanıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ