Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sivaslılar ile buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sivaslılar ile buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarihi şehir meydanında vatandaşlara hitap etmek üzere ilimize geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nuri Demirağ Havaalanı’nda Vali Yılmaz Şimşek ve il protokolü tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra şehir meydanına geçerek kendisini bekleyen Sivaslılara hitap etti.

Konuşmasında, “Sanayisiyle, teknolojisiyle, ticaretiyle, tarımıyla hiçbir alanda insanımızın, bırakınız kendi devleti tarafından mağdur edilmesini, dünyanın herhangi bir yerinde mahzun kalmasına seyirci kalmayacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, her alanda vatandaşları yatırımıyla, tasarımıyla, üretimiyle, ihracatıyla destekleyerek Türkiye’yi kesintisiz büyüttüklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı’na giden yolun, önce kendi insanımıza inanmaktan, güvenmekten onunla gönül ve el birliği yapmaktan geçtiğine inanıyoruz. Bu ülkenin en büyük sermayesi insanıdır. Binlerce yıllık tarihimiz boyunca ne zaman bu anlayışı kalbimizde yaşattık ve hayatımıza tatbik ettiysek cihana hükmettik” açıklamasında bulundu.

“Ne zaman aramıza ayrılığı soktuysak, ne zaman her birimiz kendi benlik davamıza kapıldıysak, işte o zaman başımıza gelmeyen felaket kalmadı” sözleriyle devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyetimizin ilk asrında, siyasi ve sosyal fay hatları üzerinden yürütülen kavgaların, yaşanan krizlerin, terörün ülkemize hangi ağır maliyetleri olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Geçtiğimiz 21 yıl boyunca bu maliyetlerin yükünü ortadan kaldırmak için çalıştık, çabaladık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bakınız, burada içimizde kalan bir ukdeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Türkiye, son 21 yılda birçok sorununu çözdü, eksiğini giderdi. Daha önce hayal dahi edilemeyen yerlere geldi. Hak ve özgürlüklerden yatırımlara, savunma sanayinden dış politikaya kadar her alanda gerçekten tarih yazdık. 81 vilayetimizin, 922 ilçemizin, en ücrasına kadar tüm köylerimizin âdeta çehresini değiştirdik.”

Sivas’a yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son 21 yılda günümüz rakamlarıyla toplam 197 milyar TL tutarında yatırım yaptık. Eğitimde 3 bin 677 adet derslik inşa ettik. Gençlik ve sporda 17 bin kişilik kapasiteli Yükseköğretim yurtları inşa ettik. Sosyal yardımlarda ilimizdeki ihtiyaç sahipleri için 4,5 milyar TL’lik kaynak aktardık. Toplam 1415 yataklı 24 hastaneyle birlikte 61 adet sağlık tesis hizmete aldık. TOKİ vasıtasıyla 11 bin 619 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan miting ardından Sivas Valiliği’ni ziyaret etti.

Valilik Şeref Defterini imzalayan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Vali Yılmaz Şimşek’ten ilin genel durumu, yapılan ve yapılması planlanan projelere ilişkin detaylı bilgi aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ