Dr. Adem Uzun, Kadınlar Gününde Sivas’ta Kadın Temsilini Vurguladı

Dr. Adem Uzun, Kadınlar Gününde Sivas’ta Kadın Temsilini Vurguladı

Büyük Birlik Partisi’nin Sivas Belediye Başkan adayı Dr. Adem Uzun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü şehir meydanında kadın vatandaşlara karanfil dağıtarak kutladı.

Uzun, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, kadın temsilini güçlendirmeye ve belediyede kadınların daha aktif rol almasını sağlamaya yönelik önemli adımlar atacaklarını belirtti.

31 Mart tarihinde seçilmesi durumunda Sivas Belediyesi’nde bir kadın belediye başkan yardımcısı görevlendireceklerini vurgulayan Adem Uzun, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde 100 yıllık süreçte Sivas’ta bir kadın belediye başkan yardımcısı görev yapmamış. Yönetimde kadınların daha etkin görev almaları için çalışma yapacağız. İnşallah bizim dönemimizde kadın belediye başkan yardımcısı olacak. Ayrıca, belediye yönetimlerinde ve müdürlüklerde kadınların daha fazla temsil edilmesi için çaba göstereceğiz. Şehri kadınlarımızla birlikte yöneteceğiz. Sivas’a gelenler artık şehirde kadınları görecek, gençleri görecek. Biz de bu şekilde kadınlarımızla birlikte Sivas’ın geleceğini şekillendireceğiz” dedi. ranfil,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ