Görme engelliler Cumhuriyetin yüzüncü yılında pedal çevirdiler

Görme engelliler Cumhuriyetin yüzüncü yılında pedal çevirdiler

Konya’da bulunan, Rumi Görme Engelliler Derneği anlamlı bir etkinliğe imza attı. Görme engelli bireyler Karaman’dan Konya’ya 100 kilometre pedal çevirdi.

Hz. Mevlana’nın Karaman’dan Konya’ya gelişini temsilen ve Cumhuriyetin 100. Yılına ithafen Rumi Görme Engelliler Derneği anlamlı bir etkinliğe imza attı. Karaman’dan start verilen bisiklet turu 1 gün sürdü, 100 kilometre pedal çeviren görme engelli bireyler Mevlana Meydanında karşılandı.

Rumi Görme engelliler Derneği Başkanı Ökkeş Mendilli, görme engelliler adına farkındalık oluşturmak istedik dedi.

Programa Hz. Mevlana’nın 7. Kuşaktan torunu Esin Çelebi de katıldı. Etkinlik sonunda Rumi Görme engelliler Derneği Başkanı Ökkeş Mendilli tarafından Hz. Mevlana’nın 7. Kuşaktan torunu Esin Çelebi’ye ve bisiklet turuna sponsor olanlara plaket takdim edildi.

Sivas biliyor haberin engelliler haber editörü olan Selman Devecioğlu, Sivaslı görme engelli dostları ve Rumi engelliler derneği Sivas temsilciliği olarak, arkadaşlarını tebrik ederek, bu çalışmanın diğer illere örnek olarak, engellilerin sporla uğraşmasına, hele hele de bisiklet sporlarına katkı sağlamasını bütün illerimizden bekliyoruz. Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ