İş İnsanı Çetin, Atatürk ve Silah Arkadaşları İçin Mevlid-i Şerif Okutacak

İş İnsanı Çetin, Atatürk ve Silah Arkadaşları İçin Mevlid-i Şerif Okutacak

29 Ekim Cumhuriyetin 100. Yıl kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Sivas’ta da bir dizi programlar düzenlenecek. Bu kapsamda turizmci iş insanı Şarkışlalı Gültekin Çetin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılının kutlanacağı 29 Ekim Pazar günü Kale Camisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için mevlit okutacak.

Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde yaptığı faaliyetler ile adından söz ettiren Sivaslı iş insanı Gültekin Çetin, yıllardır yapmak istediği Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için memleketinde mevlit okutacak olmanın huzurunu yaşıyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.

Efendiler! Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz”  Sözlerini unutmadığını anlatan iş insanı Çetin, İlk defa şahıs bazında kendisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için mevlidi şerif okutulmasından dolayı gururlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, tüm Sivas halkını 29 Ekim Pazar günü Kale camiinde okunacak mevlidi şerif programına davet etti.

İş insanı Şarkışlalı Gültekin Çetin, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere nezdinde ülkeyi düşmanlara bırakmayarak canlarını siper eden tüm şehitlerin ruhlarının şad olmasını temenni etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ