Mil-Diyanet Sen Sivas Şube Başkanı İsa KUKUŞ, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Mil-Diyanet Sen Sivas Şube Başkanı İsa KUKUŞ, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Mil-Diyanet Sen Sivas Şube Başkanı İsa KUKUŞ, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Kukuş yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. “Yüce Allah’a sonsuz hamdü senalar olsun ki; Müslümanlar olarak hepimiz, Merhamet Ayı Ramazan’ın eğiten ve öğreten günlerini yaşadık, gecelerini ihya etmeye çalıştık. İmsakiyle berekete kavuştuk, iftarıyla sevindik. Mukabelesiyle Kur’an’la hemhal olduk. Orucuyla takvaya ulaştık. Fıtır sadakası ve zekâtıyla bedenimizi, malımızı ve ruhumuzu arındırdık. Ramazan ayında sabır ve irade eğitiminden geçerek, Gazze’mize düzenlenen saldırılar sebebiyle buruk olsa da şükür ve sevincimizi, neşemizi ve huzurumuzu birbirimizle paylaşma zamanı olan bayrama ulaştık elhamdülillah.

KUR’AN’A KAVUŞMANIN BAYRAMINI YAŞAMALIYIZ

Bayramlar, herkesin ihtiyacı olan mutluluğu ve güveni yaşama, kardeşlerine de yaşatma fırsatı veren müstesna mevsimlerdir. Müslüman olarak yaşama şuurumuzun canlandığı ve iman kardeşliğinin gönül coğrafyamızda da yaşandığı zaman dilimleridir. Bayramlar sıradan tatil günleri değil, zamanın en kıymetli anlarıdır. Kur’an’ın indiği mübarek bir ayın sonunda ulaştığımız Ramazan Bayramı, Kur’an’a kavuşmanın bayramıdır. O halde Kur’an’a kavuşmanın onuruyla Kur’an ile hayatımızı şekillendirmeli, Kur’an ile dünyamıza bir anlam katmalı, toplum olarak Kur’an ile istikrar ve huzur bulmalıyız.

BAYRAMLAR BARIŞMA ve BARIŞTIRMA GÜNLERİDİR

Bayramı bayram gibi yapmalı ve bayramın ruhunu iliklerimize kadar hissederek bayram yapamayanlara da bayram yaptırmalıyız. Ailemizle sevincimizi paylaşmalı, onların yüzünü de güldürmeli, çocuklarımızı sevindirmeliyiz. Anne-babamızın Ramazan’da alamadıysak rızalarını, bayramı fırsat bilmeli ve onları kendimizden razı etmeliyiz. Dargınlık ve kin yüklerinden kurtulmalı, barışmalı ve barıştırmalıyız. Gönüllerimizle yakın hissettiğimiz ama fiziken uzak olduğumuz kardeş ve akrabalarımıza da bayram havasını yaşatmalı, onlarla irtibat halinde olmalı ve bayramlarını tebrik etmeliyiz.

GAZZE VE MESCİD-İ AKSA DA BAYRAM ETSİN

Bayrama barış, umut ve güven içinde ulaşan bizler, bugün değil bayramı, Ramazan’ı dahi yaşayamayan, 07 Ekim’den bu yana yiyecek bir şey bulamadığı için adeta oruç tutan Gazze’li kardeşlerimiz dua edelim ve hissettirelim dualarımızı. Fiziken olamasak da dua ederek onlarla birlikte olalım, zalime karşı yaptığı her hamlede başarılı olması için, zalimin oyunlarının boşa çıkması için dua edelim rabbimize. Zalime attıklarının isabet etmesi için dua edelim, isabet ettiğini gördüklerinde onlar da bayram etsinler. Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın yüzünü güldürelim. Kutsal mekânları bekleyenlere umut olalım ve bizden ümitlerini kesmelerine fırsat vermeyelim. Bayram günleri aynı zamanda tasadduk günleri olup, Mescid-i Aksa’nın yaşaması ve yaşatılması için maddi ve manevi yardımlarımızı esirgemeyelim.

Bu vesileyle, Ramazan ayını ihya ederek kazandığımız güzelliklerin kabulüne ve Ramazan’dan sonra da devam etmesine, gönül coğrafyamızda akan gözyaşı ve kanın durmasına, kardeşliğin pekişmesine ve İslam aleminin ittihadına vesile olması dileklerimle tüm kardeşlerimin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ