TOBB’da Sivas rüzgârı esiyor. TOBB’da Sivaslı bir isim daha görev aldı

TOBB’da Sivas rüzgârı esiyor. TOBB’da Sivaslı bir isim daha görev aldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) Sivas rüzgârı esiyor. Sivas’ta yaptığı çalışmalar ve gösterdiği performans ile adı başkente taşınan Sivas  İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İnş.Müh. Gökhan Fatih ASLAN, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde görev almayı başardı.

Osman Yıldırım ve Zeki Özdemir’den sonra şimdi de Sivas’tan bir isim daha Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde görev aldı.

Daha önce, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğine, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir ise Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği’ne seçilmişti.

29 Ocak Pazartesi günü Ankara’da TOBB/Türkiye İnşaat sektörü meclisi yeni dönem ilk meclis toplantısı yapıldı. İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu’nun Meclis Başkanı seçildiği toplantıda, kısa adı SİMDER olan Sivas İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İnş.Müh. Gökhan Fatih ASLAN’da  meclis üyesi oldu.

TOBB İnşaat Sektörü Meclis üyeliğine seçilen Sivas Müteahhitler Derneği Başkanı İnş.Müh. Gökhan Fatih ASLAN, kendisine gösterilen ilgiden ve TOBB’ta görev almaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meclis üyeliğine seçilmesinde büyük desteği olan TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na, İMKON Genel Başkanı ve Sektör Meclisi Başkanı Tahir Tellioğlu’na, İMKON Genel Başkan Vekili ve Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Mustafa Şahin’e ve TOBB Yönetim kurulu üyesi Ankara Sanayi Odası başkanı Seyit Ardıç’a ayrı ayrı teşekkürlerini sunan Başkan ASLAN, şunları kaydetti; “ Ülke genelinde mesleğimiz ve meslektaşlarımızın yaşadığı tüm sorunları dile getirebilmek  ve çözümler geliştirebilmek adına çalışmaya gayret edeceğim, Mesleğimiz adına, Derneğimiz adına, Memleketimiz adına önemli bir görev olduğunun bilincinde ve sorumluluğunda  tüm meslektaşlarımın ve tüm hemşerilerimin hizmetinde olacağımı bilmenizi isterim”

Sivas İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İnş.Müh. Gökhan Fatih ASLAN’ın TOBB’da görev alması hem Sivaslıları hemde Müteahhitler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Konu ile ilgili Sivas Müteahhitler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Erdemde yaptığı açıklamada, SİMDER başkanı Gökhan Fatih ASLAN’ın Başkentte, TOBB’da Türkiye genelinde bütün müteahhitleri temsil eden Sektör Meclisinde yer alması başta Sivas olmak üzere dernekleri ve Meslektaşları için büyük bir kazanım olarak nitelendirdi.

Erdem, sektörün sorunlarına vâkıf ve birçok konuda önemli fikirleri ve çözüm önerileri olan Başkan ASLAN’ın bulunduğu mecliste faydalı işler yapacağına inandığını belirterek, yeni görevinde başarılar temennisinde bulundu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ