Uzman Hekimler Seher Yiğit ve Mehmet Gündüzalp göreve başladı

Uzman Hekimler Seher Yiğit ve Mehmet Gündüzalp göreve başladı

Sivas Numune hastanesi yeni hekimler ile kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Sivas Numune hastanesine Geriatri Uzmanı Dr. Seher Yiğit ve Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Gündüzalp hasta kabulüne başladı.

2010 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitiren Uzm. Dr. Seher Yiğit, 2012 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde İç Hastalıkları Uzmanlık eğitimini, 2023 yılında ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Geriatri alanında yan dal eğitimini tamamlayarak Sivas Numune hastanesinde göreve başladı.

Geriatri, yaşlı bireylerin sağlığı ve iyilik hali ile ilgilenen iç hastalıklarının yan dalıdır. Yaşlı bir bireyin sadece beden sağlığını değil, aynı zamanda mental, duygusal, sosyal ve çevresel ihtiyaçlarını da bütüncül olarak ele alır.

Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Gündüzalp, hasta kabulüne başladı.

2003 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini bitiren Uzm. Dr. Gündüzalp, 2010 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında Uzmanlık eğitimini tamamladı. 2023 yılında Çocuk Nöroloji bölümünü bitirerek Sivas Numune hastanesinde göreve başladı. Çocuk Nörolojisi, 0-18 yaş aralığındaki çocukların beyin, omurilik, sinir ve kas hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ