Uzun, “Sivaslı Esnaf ve Sanayiciyi Destekleyeceğiz”

Uzun, “Sivaslı Esnaf ve Sanayiciyi Destekleyeceğiz”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, seçim çalışmaları kapsamında Sivas’ın her köşesini adım adım gezmeye devam ediyor. Sultanşehir Sanayi Sitesini ziyaret eden Dr. Uzun, sanayi esnafının tüm sıkıntılarını bildiğini ve Belediye Başkanı seçilmesi durumunda ortak akıl ve istişareyle sorunları çözmek için gayret edeceklerini söyledi.

31 Mart İdari ve Mahalli Seçimleri öncesi Sivas’ta şehrin her kesimini kucaklayan Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, Sultanşehir Sanayi esnafını ziyaret ederek esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek projelerini paylaştı.

Sivaslı esnaf ve sanayicinin son yıllarda büyük sıkıntılar yaşadığını ifade eden Dr. Uzun, “Ben size şu konuda söz veririm, eğer Allah nasip eder Belediye Başkanı olursam sanayi esnafımız için bir arsa tahsis edeceğiz. Bu lokasyon çok sıkıştı. Sanayicimizi rahatlamamız gerekiyor. Bir şehrin esnafı sanayicisi güçlü olursa o şehirde güçlü olur. Biz belediye olarak esnafımız sanayicimiz için arsa bularak en kısa süre içerisinde Esnaf Odaları ve sizlerle iş birliği içerisinde Özbelsan üzerinden de destek sağlayarak esnafımızın sanayicimizin ucuz yolla dükkân sahibi olmanızı sağlayacağız” dedi.

Esnafa her anlamda sahip çıkacaklarının altını çizen Dr. Uzun, “Esnaflarımız ağır vergiler ödüyor. Vergi veren bu kardeşlerimize biz bu iş yerleri almaları konusunda destek çıkacağız. Ucuz yolla dükkân sahibi olmanızı sağlayacağız. Bunu da ben özellikle söylüyorum, ben şunun farkındayım, şimdi dükkânları geziyorum, Diyarbakırlı dükkân almış buradan, Kayserili dükkân almış, gurbetçi dükkan almış. Adam emekli olmuş getirmiş tazminatını buraya yatırmış buradan dükkân almış, böyle olmaz. Buradaki esnafın korunması lazım, inşallah bunu gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çok sayıda projeleri olduğunu aktaran Dr. Uzun, “Sanayinin içinde motor ustası var, hemen yanında yıkamacı var, hemen yanında bakıyorsun bir depo konuluyor. Böyle olmayacak. Bloklar halinde sanayimizi yapacağız. Her esnaf grubu o blokların içerisinde düzenli bir şekilde iş yapacak. Ruhsatları verirken bu konuda titiz davranacağız. Sahadayız, her yeri geziyor her hemşerimizin elini sıkıyoruz. Dertleri sorunları biliyoruz, vatandaşlarımızı dinliyoruz. Bu sorunların nasıl çözüleceğini de çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ