Yaray, “ 18 Mart vatan topraklarını koruma azmiyle dolu bir direnişin öyküsüdür”

Yaray, “ 18 Mart vatan topraklarını koruma azmiyle dolu bir direnişin öyküsüdür”

İyi Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Merve Yıldız Yaray, 18 Mart Çanakkale zaferinin yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi, sadece bir askeri zafer değil, aynı zamanda milli bir uyanışın ve direnişin destanıdır diyen Yıldız mesajında şunları kaydetti;

“Çanakkale Zaferi, Türk milletinin tarihine altın harflerle yazılmış, eşsiz bir destanın adıdır. 18 Mart 1915 tarihinde başlayan ve 18 Mart 1916 tarihinde zaferle sonuçlanan bu büyük mücadele, vatan topraklarını koruma azmiyle dolu bir direnişin öyküsüdür.

Çanakkale Boğazı’nın stratejik önemi, düşmanın Türkiye’yi işgal planlarına engel olmuş, Türk milleti ise birlik ve beraberlik içinde vatanı için savaşmıştır. Askerinden siviline, kadınından erkeğine herkes, Çanakkale’de destanlar yazmıştır.

Savaşın en zorlu günlerinde bile, Türk milletinin kararlılığı ve vatan sevgisi hiç eksilmemiştir. Şehitlerimiz, gösterdikleri kahramanlıkla ebedi yaşayan örnekler olmuş, gazilerimiz ise bu zaferin onurlu simgeleri olmuştur.

Çanakkale Zaferi, sadece bir askeri zafer değil, aynı zamanda milli bir uyanışın ve direnişin destanıdır. Bu zaferle Türk milleti, istiklaline ve hürriyetine olan inancını bir kez daha göstermiş, dünyaya bağımsızlık için verilen mücadeleyi örnek almıştır.

Bugün, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni anarken, şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet duyuyoruz. Bu büyük zaferin mirası olan vatan sevgisi ve milli birlik ruhuyla geleceğe daha güçlü adımlarla ilerliyoruz. Allah bir daha böyle bir mücadele yaşatmasın ancak bizlere bu vatan için her zaman fedakarlık yapma cesareti versin.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ