Zeki Kılıç, “Tasarrufa Kendimizden Başlayacağız”

Zeki Kılıç, “Tasarrufa Kendimizden Başlayacağız”

Saadet Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç, esnafın yanında olduklarının altını çizerek tasarrufa belediyeden başlayacaklarını vurguladı.

31 Mart 2024’de gerçekleştirilecek yerel seçimler için sahadaki çalışmalarına son surat devam eden Saadet Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç, il teşkilatıyla birlikte Sivas’ta bulunan esnaf odalarını ziyaret etti. Ziyaretlerinden sonra Sivas için genel bir değerlendirme yapan Kılıç, esnaf için elinden gelen her şeyi fazlasıyla yapacaklarının vaadini verdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Zeki Kılıç, “Şahsi olarak 60 yıllık bir esnaflık mazimiz var. Esnafla birlikte oluyoruz. Onların fikirlerini alıyoruz, dertlerini alıyoruz. Esnaf çok dertli. Çok üzücü hadiseler var. Perişan durumda. Genelde ufak esnaf perişan. Onlar bizi üzüyor. Esnaf olduğumuz için onların duygularını ben çok iyi anlıyorum. Sivas’ın en büyük problemi bu. Küçük esnafın desteklenmesi lazım. Keşke esnaftan hiç vergi alınmasa. Allah bize belediye başkanlığını nasip ederse sivil toplum örgütlerimizle bu işi yapacağız. Onların fikirlerini alacağız. Esnafın arzularını, beklentilerini, eksiklerini onları aldıktan sonra istişare içerisinde belediye olarak ne yapabiliriz? Onlar bizim kolumuz, gözümüz. Sivil toplum örgütlerinin pek çok önemsiyorum. Belediye ve esnaf arasında çok önemli bir köprü vazifesi görüyor. Derdi olan esnaf önce odaya gidiyor. Oda olmasa belediyeye giderlerdi. Odalar çok önemli bir saç ayağı görevi görüyor. Biz bu sac ayaklarına çok önem vereceğiz. Elimizden gelen bütün desteğe, ranta, çıkarak ulaşmadan yaptığım ihaleleri şeffaf yaparak Sivas’taki esnafı, sanayici tamamen şeffaf şekilde onların ihaleye girmesi, iş alabilmesi, yollarını açacağız. Her şey meşru olacak onlara vaadimizden biri de yapacağımız tasarruflar, kaçak olmayacak tasarrufa kesinlikle kendimizden başlayacağız. Baştan başlayacak, ayaktan başlamayacağız” dedi.

SİVAS’IN BÜTÜN PROBLEMLERİNİ BİLİYORUM

Belediye başkanının donanımlı olması gerektiğini söyleyen Kılıç, “Donanımı çok önemsiyorum. Hazırlıklı olmak lazım. Bütün kişileri tanıması lazım. Sivas’ın yerlisiyim ben.. Sivas’ın bütün problemlerini biliyorum tanıyorum, eşrafını tanıyorum, herkesi tanıyorum. Hayatım burada geçti. Bir kesimin başkanı değilim ben. O da benim için büyük avantaj. Sivas’ın tamamı benim. Hatta ben ilçeleri de kucaklayacağım. İlçeler, beldeler ve köyler için de elimden gelen her şeyi yapacağım. Kanuni çerçeve içinde Sivas’ın tamamını açacağız.

Türkiye’nin tamamına ve Avrupa’yı Sivas’a katacağız. Sivas’ın tamamını cazibe merkezi haline getireceğiz fabrika falan kurma değil. Sivas’ta Potansiyel çok. Mutlu bir şehir, yaşanabilir bir şehir” şeklinde ifadelere yer verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ