“Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar güçlü olacağız”

“Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar güçlü olacağız”

Mil-Diyanetsen Sivas Şube Başkanı İsa KUKUŞ  birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara inat Kurban Bayramının bu birliktelik ve kardeşliği daha da güçlendireceğine inancım tamdır” dedi

Mil-Diyanetsen Sivas Şube Başkanı İsa KUKUŞ Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bayramların Müslümanlar için iman ve ibadet yönünün yanında Müslümanlık bilincini yenileyen, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren, rahmet ve bereket dolu müstesna zaman dilimleri olduğunu hatırlatarak, zor günlerinde birbiriyle kenetlenmesini bilen, milletimizin Kurban Bayramı ile bu birliktelik ve kardeşliği daha da güçlendireceğine inancım tamdır”  dedi.

Kin ve Nefreti Toprağa Gömdük

Milletimizi birbirine düşman etmek isteyenlere inat bu milletin her seferinde birbirine sarıldığını,  birbirinin derdine derman olmaya çalıştığını belirten KUKUŞ “Çok yüce gönüllü olan bu  millet açlık ve kuraklık felaketini yaşayan Afrika”daki müslüman kardeşlerimizi unutmadığı gibi,  deprem felaketi ile sarsılan kardeşlerini elbette unutmamış acıyı yüreğinde hissetmiş dualarıyla maddi manevi yardımları ile onların yanında olmuş, dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergilemiştir. İnanıyorum ki, depremin ardından sergilenen bu birlik ve beraberlik coşkusu, bu dayanışma ruhu bayramda da artarak devam edecek, bizi birbirimize düşürmek isteyen odaklara en güzel ders verilecektir” şeklinde konuştu.

Bayramlar sevgileri büyütme mevsimidir

Kurban Bayramının üç ilâhî dinin kendisinde buluştuğu Hz. İbrahim’den Hz. Musa’ya, Hz. İsa’ya; Hz. İsmail’den Hz. Muhammed (s.a.v)’e uzanan İslam tarihine ve medeniyetine can verdiğini ifade eden Kukuş

“Bayramlar, sevinçleri büyütme zamanıdır. Öncelikle kendi gönüllerimizden başlatacağımız sevinç yumağını dalga dalga tüm dünya çapında büyütme mevsimidir. Bütün mahlukata şefkat merhamet ve ihsan prensibi ile Yüce Yaratana yakınlaşmak için çıktığımız bu yolda bizi ondan ve onun rızasından uzaklaştıracak her türlü davranıştan kaçınmalıyız. Hayvana eziyet ederek, temizlik kurallarını göz ardı ederek, insan ve çevre sağlığını tehdit ederek kurduğumuz veya kurmaya çalıştığımız yakınlığa gölge düşürmemeliyiz.”  diye konuştu.

 

Mil-Diyanetsen Sivas Şube Başkanı KUKUŞ; şöyle devam etti:

“Başta necip milletimiz olmak üzere dünyanın çeşitli coğrafyalarında yaşayan vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın , bütün İslam âleminin ve Diyanet camiamızın Kurban bayramını tebrik eder,  bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma ruhu ile tüm dünyanın barış, huzur ve esenlik içinde yaşamasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ederim.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ