Yeniden Refah Partisi seçim startını verdi

Yeniden Refah Partisi seçim startını verdi

Yeniden Refah Partisi, Sivas İl Başkanlığına atanan Fatih Kalkan, yerel seçimler için startın verildiğini açıkladı. İl Başkanı Kalkan, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla buluştu ve Yeniden Refah Partisi’nin seçim sürecini anlattı.

Kalkan, 7 Ekim’de Sivas İl Başkanlığı’na atanmasının ardından Sivas basınıyla buluşma isteğini dile getirdi. İl Yönetim Kurulu’nun belirlendiğini söyleyen Başkan Kalkan, İl Belediye Başkanlığı, 16 ilçe Belediye Başkanlığı, 7 Belde Belediye Başkanlığı, Belediye ve İl Genel Meclisi üyelikleri seçimlerinin başlatıldığını ifade etti. Başvuruların genel merkeze ve il başkanlığına yapılacağını belirtti.

Aday adaylarının katkı payı ücretleri ise şu şekilde

İl Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için 15.000 TL.

İlçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için 10.000 TL. (Nüfusu 50 bin ve üstü)

İlçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için 7.500 TL. (Nüfusu 50 bin altı)

Belde Belediye Başkan Aday Adaylığı için 2.000 TL.

İl Genel Meclisi Aday Adaylığı için 5.000 TL.

Belediye Meclisi Aday Adaylığı için 3.000 TL.

Belde Belediye Meclis Aday Adaylığı için 1.000 TL.

30 yaşın altındaki gençler, 30 yaş altındaki kadınlar, üniversite öğrencileri, şehit ve gazi yakınları ile gazilerden başvuru ücreti alınmayacağı vurgulayan İl Başkanı Fatih Kalkan, Yeniden Refah Partisi’nin bu seçimlerden birinci parti olarak çıkmayı ve tüm belediyeleri kazanmayı hedeflediğini belirterek, aktif ve çalışkan bir Sivas İl Teşkilatı kurduklarını ve bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini ifade etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ